Йога-терапія

 Як відновлення та профілактика спортивних травм.
     Інтенсивні спортивні тренування, особливо в спорті вищих досягнень у віці після 25 років призводять до поступового руйнування організму якщо не використовувати додаткові методики для відновлення.
      Йога дозволяє більш комплексно підходити до вирішення цього питання. Йога-терапія дозволяє вирішити питання не тільки на рівні «фізичного тіла», а й на рівні «енергетичного тіла». Для прикладу, якщо необхідно відновити травмовані зв’язки не достатньо їх розтягувати, необхідно певний період через проблемну ділянку циркулювати енергію та наповнювати енергією. Для цього в йога-терапії використовуються тривалі розслаблюючі вправи (більше 30 хв.) з направленими відчуттями та візуалізацією (енергією) в проблемні ділянки тіла – «йога-нідра».
       Асани в йога-терапії в основному без навантажень, тривалої дії, направлені на розтягнення проблемної ділянки тіла. Спостерігання за відчуттями в тілі під час практики асан на певну рівні дозволяє діагностувати своє тіло.  Такий комплекс дозволяє гармонічно та природньо позбутися наслідків травми та зміцнити тіло. 

     Як додаткова практика до занять професійним спортом.
      В професійному спорті, як правил, ціллю є максимальний результат. Для цього в різних видах спорту досить розвинені методики, що піднімають загальні функціональний рівень організму  на пікові межі для досягнення максимального результату. Проте досить часто вони є шкідливими для організму.  
      Йога-терапія має комплекс вправ (асан), що підтримують та збалансовують організм під час нарощування функціональних параметрів. Окрім цього після досягнення результату організм потребує вийти з такого стану та поступово відновити природні біоритми, в чому також допомагають вправи з йоги.
      В якості додаткових тренувань в професійному спорті йога допомагає більше відчувати та контролювати тіло. В статичних асанах із використанням методик дихання можливо більш ефективніше напружувати та розслабляти відповідні групи м’язів, це  дозволяє використовувати тіло в спорті більш ефективніше.
      Крім цього йога дозволяє ефективніше використовувати мозкову (ментальну) енергію.  Медитативні та релаксаційні практики дозволяють контролювати мозкову роботу, відключати зайві імпульси, підвищувати концентрацію та реакцію. Як приклад, використовувати в єдиноборствах. За часту звичайної реакції не достатньо так як витрачається занадто багато часу для дії. Більш ефективним в цьому випадку буде реакція на рівні відчуття. Так як акція (сигналом для дії) є фізичний рух, на рівні відчутті прочитується намір про фізичну акцію. В традиційному карате таку технічну дію називають «каке-но-сен».

Інструктори:
 – Лісняк Вадим Вікторович (068) 546 03 69
 – Повстян Андрій Олександрович (067) 588 09 65

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *