Йога в карате, терапія

      Слово «йога» походить із санскриту і означає «з’єднувати, об’єднувати». Вправи з йоги мають цілісний ефект і балансують тіло, розум, свідомість. Таким чином йога допомагає нам справлятися з щоденними вимогами, проблемами і турботами. Йога дає можливість розвинути більше розуміння самого себе.

       Карате та йога – це дві практики що йдуть поруч, в них різні цілі але кожна з цих дисциплін доповнює іншу, тим самим розкриває нові можливості. Система традиційного карате «для досягнення своєї цілі» має набір технічних, фізичних (функціональних), та ментальних методик. В комплексі систему можна назвати «Динамічною йогою». Як єдиноборство або професійний спорт, традиційне карате направлене в першу чергу на самовдосконалення особистості. Практика карате повинна нас оздоровлювати та зміцнювати фізично і ментально.
Методики йоги дозволяють цього досягати більш ефективно.
       На початковому рівні атлет може використовувати вправи з йоги для зняття напруги, розслаблення, розтяжки. В професійному спорті йога надзвичайно ефективно підходить для відновлення як терапія. В подальшому можна практикувати вправи для розвитку легеневої та серцево-судинної системи, для «накопичення енергії». На більш високому рівні можна використовувати практики йоги для роботи із свідомістю.

          Згідно розподілення часу та графіку в базовому тренування з  традиційного карате, беручи до уваги методики йоги, передбачено:
– стабілізація емоції (мокусо – хвилина концентрації);
– розігрів тіла (гімнастика суглобів, вправи на підняття тонусу м’язів);

– базове тренування (практика основних принципів карате);
– тренування основного предмету (відпрацювання поставленої задачі);
– тренування сили (силові вправи, вправи на зміцнення);
– розслаблення (вправи на відновлення, розтяжки);
– стабілізація емоцій (мокусо – хвилина концентрації).

     Як відновлення та профілактика спортивних травм.
     Інтенсивні спортивні тренування, особливо в спорті вищих досягнень у віці після 25 років призводять до поступового руйнування організму якщо не використовувати додаткові методики для відновлення.
      Йога дозволяє більш комплексно підходити до вирішення цього питання. Йога-терапія дозволяє вирішити питання не тільки на рівні «фізичного тіла», а й на рівні «енергетичного тіла». Для прикладу, якщо необхідно відновити травмовані зв’язки не достатньо їх розтягувати, необхідно певний період через проблемну ділянку циркулювати енергію та наповнювати енергією. Для цього в йога-терапії використовуються тривалі розслаблюючі вправи (більше 30 хв.) з направленими відчуттями та візуалізацією (енергією) в проблемні ділянки тіла – «йога-нідра».
       Асани в йога-терапії в основному без навантажень, тривалої дії, направлені на розтягнення проблемної ділянки тіла. Спостерігання за відчуттями в тілі під час практики асан на певну рівні дозволяє діагностувати своє тіло. Такий комплекс дозволяє гармонічно та природньо позбутися наслідків травми та зміцнити тіло.

      Як додаткова практика до занять професійним спортом.
      В професійному спорті, як правил, ціллю є максимальний результат. Для цього в різних видах спорту досить розвинені методики, що піднімають загальні функціональний рівень організму  на пікові межі для досягнення максимального результату. Проте за часту вони є шкідливими для організму.  
      Йога-терапія має комплекс вправ (асан), що підтримують та збалансовують організм під час нарощування функціональних параметрів. Окрім цього після досягнення результату організм потребує вийти з такого стану та поступово відновити природні біоритми, в чому також допомагають вправи з йоги.
      В якості додаткових тренувань в професійному спорті йога допомагає більше відчувати та контролювати тіло. В статичних асанах із використанням методик дихання можливо більш ефективніше напружувати та розслабляти відповідні групи м’язів, це  дозволяє використовувати тіло в спорті більш ефективніше.
      Крім цього йога дозволяє ефективніше використовувати мозкову (ментальну) енергію.  Медитативні та релаксаційні практики дозволяють контролювати мозкову роботу, відключати зайві імпульси, підвищувати концентрацію та реакцію. Як приклад, використовувати в єдиноборствах. За часту звичайної реакції не достатньо так як витрачається занадто багато часу для дії. Більш ефективним в цьому випадку буде реакція на рівні відчуття. Так як акція (сигналом для дії) є фізичний рух, на рівні відчутті прочитується намір про фізичну акцію. В традиційному карате таку технічну дію називають «каке-но-сен».

Інструктори:
 – Лісняк Вадим Вікторович (068) 546 03 69
 – Повстян Андрій Олександрович (067) 588 09 65